“Już nawet nie pamiętam, kiedy byłem na wakacjach”, “Podróże są za drogie”, “Nie stać mnie na spędzenie urlopu za granicą”. Znasz to skądś? Jeśli od lat nigdzie nie wyjeżdżałeś, bo uważasz, że nie masz pieniędzy, przekonamy Cię, że nie masz racji.

Nie myśl, działaj!

Oglądasz godzinami zdjęcia znajomych na Facebooku i zazdrościsz im, że mogą się wygrzewać na plaży lub podziwiać górskie widoki? Zamiast tracić na to czas, zacznij organizować swój wyjazd. Na początek zastanów się, gdzie chciałbyś jechać. Mamy to szczęście, że nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby wspinać się po górach lub pluskać w jeziorze. Być może niedaleko miejsca Twojego zamieszkania znajduje się jakieś urokliwe miejsce?

Inernet – Twoje podstawowe narzędzie poszukiwań

W przypadku organizacji wszystkich wyjazdów obowiązuje jedna zasada – cierpliwi płacą mniej. Jeśli zależy Ci na spędzeniu tanich wakacji, przeglądaj systematycznie oferty w internecie. Chcesz jechać pod namiot? Zamiast miejsca na polu kempingowym, dowiedz się, czy w okolicy ktoś nie udostępnia miejsca przy swoim domu. Planujesz wypad nad morze? Wybieraj mniej popularne miejscowości lub domki znajdujące się w dalszej odległości od plaży. Namiot, śpiwór lub karimatę pożycz od znajomych, a bilet kup ze znacznym wyprzedzeniem. Zarówno kolej, jak i niektórzy przewoźnicy autobusowi oferują tańszy przejazd, jeśli zamówimy bilet wcześniej. Ostatnia kwestia to wyżywienie. Zapomnij o restauracjach i barach, w których nawet woda potrafi być kilka razy droższa niż w sklepie. Zabierz ze sobą suchy prowiant, dowiedz się i możliwość rozpalenia ogniska lub postaw na proste, ale pożywne dania, które przygotujesz w kilka chwil.

Jechać, ale za co?

O wiele łatwiej jest zebrać fundusze na tani wyjazd, niż drogi pobyt w kilkugwiazdkowym, zagranicznym hotelu. Rozwiązaniem może być szybka pożyczka online. Wypełnienie wszystkich formalności zajmie Ci jedynie kilka chwil, a pieniądze możesz mieć na koncie nawet w ciągu 15 minut. Jeśli zorganizujesz tanie wakacje, nie musisz się zadłużać na duża kwotę i na pewno dasz radę ją spłacić po powrocie.

Reklamy