Zastanawiasz się, gdzie pojechać wakacje? Nie masz funduszy na zagraniczną wycieczkę, a chciałbyś spędzić czas w malowniczym miejscu? Interesujesz się filmem, literatura i sztuką? Przyjedź do Wrocławia, tegorocznej Europejskiej Stolicy Kultury.

Każdego roku Unia Europejska wybiera miasto, które może zaprezentować swoją ofertę kulturalną. W 2016 roku miano Europejskiej Stolicy Kultury otrzymał Wrocław – miasto położone na Dolnym Śląsku, znane ze swojej otwartości i niezwykłej atmosfery. Na jakie atrakcje mogą liczyć osoby, które w czasie wakacji wybiorą się do Wrocławia?

 

Koalicja miast: Gdańsk – Miasto Wolności (1-7 sierpnia 2016)

Koalicja Miast to program, w ramach którego Wrocław jako ESK podejmuje współpracę z sześcioma innymi miastami w Polsce. Jednym z nich jest właśnie Gdańsk. Na początku sierpnia będziemy mogli zobaczyć wystawy, koncerty, spotkania autorskie, pokazy filmowe i dyskusje poświęcone tematyce trójmiejskiej i nadmorskiej. Wspólnym mianownikiem wszystkich imprez będzie duch wolności, silnie zakorzeniony w historii Gdańska. Jako miejsce artystycznych spotkań wybrano kamienicę znajdującą się na wrocławskim Rynku.

 

Scena Ulicy (festiwal teatru ulicznego)

W dniach 11-14 sierpnia Rynek we Wrocławiu zostanie opanowany przez aktorów z całej Europy. Widzowie będą mogli obejrzeć bezpłatnie spektakle poświęcone współczesnym problemom i bolesnej historii, wobec której nie powinniśmy pozostawać obojętni. Celem festiwalu jest pokazanie teatru ulicznego w jego najpopularniejszym, społecznie zaangażowanym wydaniu.

 

Forum Musicum 2016 (18-28 sierpnia 2016)

W czasie obchodów ESK nie mogło zabraknąć prezentacji olbrzymiego dziedzictwa historycznego, jakim może pochwalić się Wrocław. Forum Musicum to festiwal muzyki dawnej, wykonywanej na zapomnianych już często instrumentach. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie przebiegać pod hasłem wzajemnych zależności muzyki i mowy. Uczestnicy festiwalu prześledzą różne epoki, aby dowiedzieć się, w jaki sposób muzyka uczy się od mowy wyrażać uczucia i przekazywać treść.

 

Capital of Rock (27 sierpnia 2016)

Na ten dzień czekają wszyscy fani ciężkiego rocka. 27 sierpnia na Stadionie Wrocław zagra Rammstein, Limp Bizkit oraz Bullet For My Valentine. Organizatorzy imprezy zapowiadają nie tylko wielkie muzyczne święto, lecz także pirotechniczne widowisko. Bilety w cenie 179 zł można kupić przez internet lub stacjonarnie.
To tylko kilka imprez, jakie w sierpniu czekają na nas w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli nie masz wystarczających środków, aby wyjechać z domu na wakacje, możesz skorzystać z chwilówki. Wrocław to miasto, które trzeba zobaczyć, a w tym roku powodów jest jeszcze więcej. Wszystkie formalności związane z udzieleniem pożyczki wypełnisz przez internet, a pieniądze trafią na twoje konto nawet w ciągu 15 minut. Taka okazja może się nie powtórzyć, tym bardziej że kolejne polskie miasto zostanie Europejską Stolicą Kultury dopiero w 2029 roku.  

Reklamy