Do sylwestra pozostało już niewiele czasu, dlatego warto pomyśleć, jak chcielibyśmy spędzić ostatni wieczór w roku. W zależności od tego, czy wybierzemy elegancki bal w górach, czy kameralną imprezę z przyjaciółmi, musimy być przygotowani na różnej wielkości wydatki. Ile kosztuje zabawa sylwestrowa i jak się do niej przygotować, aby nie rozpoczynać nowego roku z pustym portfelem?

Zabawa (nie) na każdą kieszeń

Koszt sylwestra jest w dużej mierze uzależniony od miejsca, w którym odbywa się impreza. Do najdroższych należą z pewnością zabawy noworoczne organizowane u podnóży Tatr. W okresie świątecznym ceny w zakopiańskich hotelach i pensjonatach gwałtownie rosną, dlatego za dobę w pokoju dwuosobowym zapłacimy nawet 500-600 zł. Nie inaczej wygląda sytuacja w nadmorskich miejscowościach. Osoby, które marzą o tym, aby przywitać nowy rok przy dźwiękach fal, będą musiały się liczyć z wydatkiem w granicach od 700 do nawet 1500 zł. Nieco mniej kosztowne są imprezy w miejskich klubach i pubach. Ich koszt mieści się w przedziale od 60 do 150 zł za osobę, jednak cena ta obejmuje często jedynie rezerwację miejsca, za alkohol i jedzenie należy więc dopłacić dodatkową sumę.

Elegancko czy na luzie?

Gdy już wybierzemy miejsce na zabawę sylwestrową, przyszedł czas na zadbanie o odpowiedni wygląd. Znacznie wyższy koszt ponoszą w tym wypadku panie, które decydują się z reguły na zakup nowej kreacji, wizytę u fryzjera oraz kosmetyczki. Panom w zupełności wystarczy klasyczny zestaw garnitur plus krawat/mucha, jaki każdy z nich ma w swojej szafie. Wydatki związane z przygotowaniem do imprezy noworocznej są bardzo zróżnicowane i zależą od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli planujemy bawić się na tzw. domówce, możemy z powodzeniem włożyć ulubione dżinsy i zwiewną bluzkę. Zakup balowej sukni uszczupli nasz budżet o kolejne 200-300 zł.

Sylwestrowe zrób to sam

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile wynosi koszt zabawy sylwestrowej, jednak najtańszym rozwiązaniem jest z pewnością impreza, którą organizujemy samodzielnie. Jeśli zapraszamy znajomych, poprośmy, aby każdy z nich przygotował ulubione przekąski lub zaproponujmy “zrzutkę” na jedzenie i alkohol. Witając nowy rok w domu, nie musimy się również martwić o elegancki strój oraz nocleg w pokoju hotelowym. Z drugiej strony mówi się, że: “Jaki sylwester taki cały rok”. Nic więc dziwnego, że wiele osób pragnie, aby ten wieczór spędzić w wyjątkowym miejscu, nawet jeśli jest to związane z dodatkowymi kosztami.

Chciałbyś spędzić sylwestra w górach, ale brakuje ci gotówki? Chwilówka pożyczka to proste i szybkie rozwiązanie finansowych trudności. Nie musisz nawet wychodzić z domu, ponieważ wszystkie formalności wypełnisz przez internet.

Reklamy