Wiosna to bez wątpienia idealny czas na remont domu lub mieszkania, sprzyja temu zarówno pogoda, jak i finanse — domowy budżet zdążył odpocząć po świętach, a jeszcze nie został nadszarpnięty przez wakacyjne wydatki, nie pozostaje więc nic innego jak zapoznać się z najnowszymi trendami i rozpocząć przeróbki!

Salon — najczęściej remontowane pomieszczenie

Remont mieszkania lub domu rozpoczynamy najczęściej od salonu — trudno się dziwić, to przecież tutaj odpoczywamy oraz spędzamy czas z rodziną. Decydując się na zmiany w salonie, warto postawić przede wszystkim na geometryczne wzory — tapety z takim właśnie motywem to prawdziwy hit tego sezonu. Koszt wytapetowania ściany wynosi około 10-20 złotych za metr kwadratowy, natomiast dobrą tapetę kupimy już w cenie około 50 zł za rolkę. Warto pamiętać, że wzorem geometrycznym tapetujemy tylko jedną ścianę, tak aby nie przytłoczyć nią wnętrza.

Kuchnia — kolorowe fronty szafek

Chcąc niewielkim kosztem odmienić pomieszczenie, jakim jest kuchnia, warto postawić na kolorowe fronty szafek kuchennych, farbę możemy dobrać na dwa sposoby, albo z wykorzystaniem kontrastu (np. czerń i biel), albo na zasadzie uzupełniania się kolorów (np. brąz i beż) – wybór rozwiązania zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności. Remont mieszkania to doskonały moment na przełamanie monotonii wnętrza, a różnorodny kolor w kuchni z pewnością ożywi przestrzeń.

Balkon lub taras — dodatkowe pomieszczenie na relaks!

Decydując się na remont domu, warto pomyśleć o odświeżeniu i aranżacji tarasu, również w przypadku mieszkania z dostępem do balkonu dobrym pomysłem będzie nadanie odpowiedniego charakteru temu właśnie miejscu. Drewniana podłoga, odpowiednie oświetlenie oraz zakup bardzo modnych w ostatnich latach mebli ogrodowych, których cena za komplet rozpoczyna się od około tysiąca złotych — to niezbędne do poniesienia wydatki, jeżeli chcemy odpowiednio zaaranżować balkon lub taras. Koszty takiego remontu mogą się okazać zdecydowanie wyższe niż chociażby wspomniane wcześniej położenie tapety, z pomocą przychodzą jednak popularne chwilówki, dzięki którym letnie wieczory na balkonie będziemy z utęsknieniem wspominać jesienią!

Reklamy