Premia, dodatkowy zastrzyk gotówki, czy też prezent pieniężny z okazji urodzin. Każda dodatkowy papierek pojawiający się w naszym portfelu, skłania nas do szału zakupów. Chcemy dostać najwięcej, za jak najmniejszą kwotą. Jednak niekoniecznie może się to okazać najlepszym wyjściem we wszystkich przypadkach.

Idziemy na zakupy – na czym nie warto oszczędzać?

1. Buty
O ile nie masz już kilku lub kilkunastu lat, i Twoja stopa nie zwiększa ciągle swoich rozmiarów, to powinieneś/aś pomyśleć o butach, które posłużą Ci dłużej, niż na jeden sezon. To nie tylko – wbrew pozorom – oszczędność pieniędzy, ale również dbałość o zdrowie stóp. Nie mówiąc już o tym, że buty wykonane z dobrych materiałów prezentują się bardziej elegancko.

2. Sprzęt sportowy
Nie inaczej jest w przypadku sprzętu sportowego. Choć tutaj musimy mieć na uwadze fakt, że rzeczy kiepskiej jakości nie tylko mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu – a nawet życiu – ale również ulegną uszkodzeniu niezwykle szybko.

3. Słuchawki
Inwestycje w dobre słuchawki sprawi, że muzyką będziemy cieszyć się na zupełnie innym, wyższym wymiarze. Z pewnością, gdy raz „posmakujemy”, czym jest delektowanie się dobrej jakości dźwiękiem, nie będziemy chcieli wrócić do słuchawek za „drobniaki”.

4. Sprzęt specjalistyczny
Tutaj sprawa jest oczywista. Jeśli coś jest związane z naszym zawodem, to nie powinniśmy sztucznie ograniczać jego ceny. Warto jednak wybierać zawsze taki, który charakteryzuje się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

5. Jeansy
Dobrej jakości dżinsy z renomowanej firmy, to produkt, który będzie nam służył przez lata. Co więcej, wielu producentów oferuje na nie kilkuletnią gwarancję.

6. Swetry
Nie ma chyba nic bardziej irytującego niż sweter, który gryzie. Dlatego również w tym przypadku warto zainwestować w produkt, który nie tylko będzie atrakcyjny wizualnie, ale również będzie zapewniał odpowiedni komfort.

7. Bielizna
Bielizna ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem, i to właśnie ona może gwarantować nam poczucie komfortu lub wręcz przeciwnie. Dobrej jakości materiały wykorzystane do produkcji bielizny często mają nieco wyższą cenę. Jednak na odpowiedni krój i tkaninę opłaca się wydać trochę więcej, pozwolą one czuć nam się lepiej i pewniej siebie.

Reklamy