„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – tak moglibyśmy powiedzieć o sporej większości polskich urlopowiczów, którzy zachwycają się zagranicznymi wakacjami. Jednak, czy weekendowy wyjazd koniecznie musi kończyć się kolejnym stemplem w paszporcie? Sprawdźmy, gdzie warto pojechać w Polsce, gdy ma się kilka dni wolnego.

Tajemnicza i piękna Polska

Wydawać by się mogło, że weekendowy wyjazd do jednej z polskich miejscowości, może nie być szczytem marzeń. Jednak, jak wielkie byłoby nasze zdziwienie, gdyby okazało się, że to właśnie w naszym kraju możemy zobaczyć niezwykłe wprost okoliczności przyrody i przy okazji zaznać kilku doskonałych przygód.

Jednym z miejsc, o którym wie niewielu turystów, a które z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego, jest Krzywy Las w Gryfinie. W północno-zachodniej Polsce w niewielkiej miejscowości rosną drzewa, które wyginają się w niecodzienne kształty. Sosny wygięte w literę „j” są niezwykłym widokiem, zarówno dla samych odwiedzających, jak i naukowców. Istnieje wiele teorii, które miałyby tłumaczyć owe „wykrzywienie”, lecz nie wiadomo do dziś, która z nich jest prawdziwa.

Gryfiński Las Krzywych Drzew można potraktować jako niezwykłą ciekawostkę, która z pewnością będzie niezapomnianą atrakcją szczególnie dla najmłodszych. A wybór tego miejsca na weekendowy wyjazd będzie również doskonałą okazją do zachęcenia całej rodziny do aktywnego wypoczynku.

 

Polski Stonehenge

Jak się okazuje, żeby zobaczyć Stonehenge, nie trzeba wybierać się na Wyspy. Wystarczy przejechać kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów i zawitać do Borów Tucholskich.

W Odrach w województwie pomorskim odnajdziemy polskie kamienne kręgi, które są pozostałością po starożytnych ludach przebywających na terenie Polski. Tego typu budowli — a także innych — jest w naszym kraju całkiem sporo, a genezy ich powstania badacze doszukują się w nauce, kulturze i religii ówczesnych ludów.

Dla poszukiwaczy przygód, miejsca takie są niesamowitą gratką, gdyż wokół nich lokalni snują tajemnicze legendy. Czemu by zatem nie pojechać i nie zweryfikować ich na własne oczy?

Reklamy