Perełka wśród wysp. Letni odpoczynek na wyspie to gwarancja dobrej zabawy i głębokiego relaksu. Wyspiarski klimat nie ma sobie równych, oferując znakomitą kuchnię pełną owoców morza i świeżych warzyw, niezapomniane widoki i piękne plaże. Dlatego też wakacje na Malcie to doskonały pomysł dla amatorów wyjątkowych miejsc.

Zalety Malty

Z roku na rok Malta staje się coraz popularniejszą wakacyjną destynacją wśród Polaków. Składa się na to kilka czynników. Przede na wyspie prawie zawsze świeci słońce, a większość dni w roku jest przepięknych. Nie ma tam prawdziwej zimy, a w grudniu temperatury oscylują wokół 10-16 stopni Celsjusza. Dzięki temu wiele osób chce spędzać tam okres noworoczny.

Lipiec i sierpień to czas prawdziwych upałów, w sam raz dla amatorów wygrzewania się nad brzegiem morza. Malta to także ciekawe miejsce dla wielbicieli zwiedzania. Mimo że wyspa jest dosyć mała (od jednego krańca do drugiego jest około 45 kilometrów), jest tam dużo miejsc, które warto zobaczyć.

Stolica Malty – Valetta

Przede wszystkim warto poświęcić przynajmniej jeden dzień na zwiedzanie stolicy – Valetty. Gęsto zabudowana piaskowymi budynkami, z mnóstwem urokliwych zakamarków. Turystów najbardziej przyciąga widok na port, do którego przypływają nawet wielkie wycieczkowe statki i piękna katedra, która góruje nad miasteczkiem. Wakacje na Malcie to nie tylko plażowanie i zwiedzanie. Wyspa może być także rajem dla wielbicieli nocnego życia i imprez do białego rana. Miejscowość St. Julian kryje w sobie mnóstwo modnych klubów i dyskotek, w sam raz dla imprezowiczów. Dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, Malta oferuje wiele miejsc do nurkowania i kluby jazdy konnej. Nie ma nic lepszego jak zwiedzanie wyspy w siodle.

Świetne wakacje, przystępna cena

Ile tak naprawdę kosztują wakacje na Malcie? Wczasy z biurem podróży mają bardzo różne ceny, w zależności od terminu i hotelu – mogą wahać się w granicach od 1500 zł do nawet 5000 zł za tydzień pobytu dla jednej osoby. Organizując pobyt samemu można jednak sporo zaoszczędzić. Tanie linie lotnicze latają z wielu polskich lotnisk do lotniska w mieście Luqa, a bilet dwustronny można kupić nawet za 200 zł. Na wyspie znajduje się wiele przyjemnych hosteli, które za małe pieniądze oferują skromny, aczkolwiek przyjemny nocleg.

Reklamy