Wraz z nadejściem lata, zaczynamy snuć plany na tegoroczny urlop wypoczynkowy. Każdemu nas marzy się tani weekend za granicą, czyli wycieczka która nie zrujnuje naszego budżetu i zapewni jednocześnie moc atrakcji. Z całą pewnością warto odwiedzić Wiedeń. Dlaczego?

Wiedeń zaprasza, czyli tani weekend za granicą na każdą kieszeń

Wiedeń jest miastem, w którym z pewnością nie brakuje ciekawych wydarzeń kulturalnych. Możemy tutaj liczyć na najróżniejsze koncerty, wystawy, festiwale i bale karnawałowe. Turyści najbardziej chwalą sobie odwiedziny austriackiej stolicy zimą i jesienią, kiedy to panuje tutaj magiczny klimat świąt. Warta zobaczenia jest letnia rezydencja Schloss Schonbrunn, którą upodobała sobie słynna cesarzowa Sisi. Czekają tutaj na nas liczne atrakcje w postaci Sali Lustrzanej, Pokoju Milionowego, Wielkiej Galerii, sypiali Franciszka Józefa, pokojów cesarskich, ogrodów francuskich i parku w stylu angielskim. Ponadto znajduje się tutaj najstarsze zoo na świecie, palmiarnia i Gloriette.

 

Podczas naszej wycieczki warto odwiedzić także Prater oraz Schloss Belvedere, czyli barokową rezydencję wybudowaną dla Eugeniusza Sabaudzkiego. Czekają tam na nas także dzieła sztuki autorstwa Maneta, Degasa czy van Gogha. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest Kunsthistoriches Museum, czyli jedna z najważniejszych kolekcji dzieł sztuki z różnych stron świata. Wiedeń ma do zaoferowania całą masę najróżniejszych atrakcji. Warto wybrać się do katedry świętego Szczepana z grobowcem cesarz Fryderyka II i katakumbami oraz Pałacu Cesarskiego z kryptą zawierającą szczątki Habsburgów i Skarbcem z insygniami cesarskimi. Ciekawym punktem podróży są także Sezession, Museum Quartier i Kapuzinergruft.

Podsumowanie

Tani weekend za granicą może być tak samo atrakcyjny, jak tygodniowa podróż za kilka tysięcy złotych. Jeśli poświęcimy wcześniej trochę czasu na zaplanowanie listy miejsc wartych odwiedzenia, to z pewnością jesteśmy w stanie zobaczyć podczas dwóch dni najciekawsze atrakcje wiedeńskie.

Reklamy