Nie od dziś wiadomo, że supermarkety stosują wiele sztuczek, które mają na celu nakłonienie klienta do kupienia większej ilości produktów, a tym samym na większe zyski dla sklepu. Zatrudniani są więc specjaliści od reklamy i marketingu, większość sklepów wprowadza również coraz to nowe narzędzia manipulacji. Warto więc wiedzieć, jak nie dać się zwariować na zakupach.

Limit środków

Nie ma lepszego sposobu na niewydawanie niepotrzebnie pieniędzy niż ustalenie sobie limitu środków, jakie chce się przeznaczyć na całe zakupy. Przed wyjściem z domu warto oszacować, ile pieniędzy będą kosztować wszystkie potrzebne produkty. Najlepiej zabrać ze sobą tylko określoną sumę pieniędzy, by na pewno nie ulec sklepowym manipulacjom.

 

Lista zakupów

Nieraz zdarza się, że wychodząc do sklepu po jedną rzecz, wraca się z całą siatką zakupów. Co więcej, często w tej siatce ostatecznie nie znajduje się produkt, który był przyczyną wyprawy do supermarketu. Wszystko przez to, że sklepowe półki kuszą różnorodnością produktów i atrakcyjnymi cenami. Dzięki liście zakupów istnieje większa szansa na uniknięcie niepotrzebnych wydatków, a jednocześnie także na kupienie wszystkiego, czego się potrzebuje.

 

Rozsądek przy promocjach

W każdym supermarkecie bez przerwy można znaleźć kolejne atrakcyjne oferty, a wiele osób kuszonych możliwością oszczędzania kupuje promocyjne produkty, ostatecznie wydając na nie naprawdę dużo pieniędzy. Zakupy powinny więc być robione z głową – należy się zastanowić, czy kilka produktów w cenie jednego to rzeczywiście taka świetna okazja, a przede wszystkim – czy na pewno wszystkie te artykuły okażą się przydatne w domu. Szczególnie ostrożnym należy być w przypadku produktów spożywczych – często ich niższa cena jest rezultatem bliskiego końca terminu przydatności.

 

Zakupy po posiłku

Jak wynika z przeprowadzonych badań, osoby które chodzą na zakupy głodne, zazwyczaj kupują więcej. I co ciekawe, dotyczy to nie tylko ilości zakupionych produktów spożywczych, ale także artykułów z innych kategorii. Warto więc przed wyjściem do supermarketu zadbać o to, by nie być głodnym.

Reklamy