Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, a twój fundusz prezentowy nie zapowiada się zbyt obiecująco? Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z zakupu prezentów lub gorączkowo szukać środków na sfinansowanie kosztownych upominków.  Aby ułatwić ci tegoroczne zadanie, przygotowaliśmy pomysły na tanie prezenty, które z pewnością zmieszczą się w twoim budżecie.

Sentymentalnie

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz prezent chwytał za serce i zarazem nie doprowadził naszego domowego budżetu do ruiny, zastanówmy się, jak wykorzystać przedmioty, które już posiadamy. Pomysłem, który zawsze się sprawdza, jest przygotowanie albumu ze zdjęciami. Wystarczy przygotować odpowiednią ilość kartek z brystolu, na których następnie będziemy naklejać wydrukowane zdjęcia (mogą to być pamiątki ze wspólnych wakacji czy różnych wydarzeń, w których braliśmy udział z osobą obdarowaną). Na koniec całość wystarczy spiąć lub przeszyć kolorową tasiemką, a samą okładkę ozdobić świątecznymi wzorami. Niskobudżetowy prezent gotowy!

Inną propozycją prezentu, który będziesz nas kosztował więcej czasu niż pieniędzy, jest przygotowanie filmiku z podkładem muzycznym, na którym wyświetlać się będą kadry prezentujące ważne dla danej osoby chwile. Taki prezent to doskonały pomysł, jeśli chcemy obdarować kogoś, z kim widujemy się bardzo rzadko, a filmik będzie idealna okazją do wspomnień.

 

Praktyczne gadżety

Chyba nikt z nas nie lubi dostawać w prezencie prezentów, które tylko ładnie wyglądają, a w praktyce służą do zbierania kurzu na półkach. Choć różnego rodzaju figurki i elementy dekoracyjne możemy nabyć w bardzo niskich cenach, to jednak powinniśmy  ten pomysł potraktować jako ostateczność. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie takich gadżetów, które nie dość, że kosztują niewiele, to rzeczywiście mogą okazać się przydatne. Przykładem może być na przykład kubek termiczny. Doskonale sprawdzi się on o każdej porze roku, zwłaszcza, jeśli osoba obdarowywana jest miłośnikiem kawy, bez której nie wyobraża sobie wyjścia z domu. I wcale nie szkodzi, jeśli ma już ona swój ulubiony termokubek. Drugi rezerwowy na pewno się nie zmarnuje, a może okazać się zbawieniem, jeśli jego właściciel zechce przygotować napój również dla przyjaciela czy partnera.  Kubek termiczny to koszt od 20 do 60 zł.

Ile razy znaleźliśmy się w sytuacji, gdy musieliśmy wykonać pilny telefon, a nasz telefon zwyczajnie się rozładował? Pół biedy, jeśli byliśmy akurat w domu i podłączenie urządzenia do ładowarki zajęło nam dosłownie minutę. A co w przypadku, gdy telefon rozładował nam się na mieście? W takich sytuacjach ratunkiem może okazać się powerbank, czyli przenośna ładowarka, którą możemy szybko i wygodnie podłączyć do urządzenia.  Cena zakupu przenośnej ładowarki powerbank może wahać się od 50 do 100zł.

To jeszcze nie koniec gadżetów, które sprawdzą się jako tani i zarazem funkcjonalny prezent. Warto wziąć pod uwagę zakup termoforu w ciepłym futerku, który ucieszy każdego zmarzlucha, bon upominkowy do sklepu kosmetycznego, będący trafnym wyborem zarówno dla nastolatki, jak i dojrzałej kobiety. Ciekawym prezentem może też być lokalizator do kluczy na breloku idealny dla każdego, kto każdego ranka traci cenne minuty na ich poszukiwanie i przy okazji angażuje całą rodzinę do poszukiwań w pozycji pół zgiętej.  

Jak widać prezenty wcale nie muszą kosztować majątek. Wystarczy odrobina kreatywności oraz zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę może sprawić radość naszym bliskim, a idealny prezent sam nasunie się na myśl! Jeśli jednak wciąż brakuje nam środków na zakup tych wymarzonych prezentów, niewielka pożyczka świąteczna może chwilowo obciążyć nasz budżet.

Cieszmy się więc świętami oraz radością bliskich, a kwestie finansowe zostawmy na okres po Bożym Narodzeniu, kiedy to przyjdzie właściwy czas na bilans wydatków oraz przygotowanie się na spłatę  zaciągniętych zobowiązań.

 

Reklamy