Często słyszy się, że kobiety dużo częściej niż mężczyźni trwonią pieniądze na swoje zachcianki związane z modą czy pielęgnacją ciała. Okazuje się jednak, że w praktyce to właśnie panie są bardziej odpowiedzialne w kwestii domowych finansów, zdecydowanie rzadziej posiadają zaległości w spłacie zobowiązań, a także potrafią lepiej zarządzać oszczędnościami. Oto kilka sposobów na oszczędzanie zaczerpniętych właśnie od kobiet, które doskonale wiedzą, jak gromadzić pieniądze nie odmawiając sobie nie tylko produktów pierwszej potrzeby, ale również przyjemności.

 

  • Spożywcze okazje

Śledzenie promocji w gazetkach pobliskiego supermarketu, korzystanie z kart rabatowych czy zwyczajne porównywanie cen w różnych sklepach to jeden z najskuteczniejszych sposób na oszczędzanie pieniędzy na produktach spożywczych. Wiele kobiet przyznaje, że właśnie dzięki tym spożywczym trikom oszczędza najwięcej. Wystarczy dokładnie analizować ceny produktów, które posiadają podobny skład. Często praktycznie takie same produkty mają zupełnie różne ceny w zależności od tego, przez jaką firmę zostały wyprodukowane.

Innym pomysłem na oszczędzanie na spożywce jest kupowanie artykułów o kończącej się dacie przydatności (lecz nieprzeterminowanych). Takie produkty mogą być nawet 50-70% tańsze, a jeśli zamierzamy je wykorzystać do daty określonej na opakowaniu jako termin przydatności do spożycia – w naszym portfelu wylądują kolejne złotówki.

 

  1. Ciuchy, ciuszki

Każda kobieta uwielbia dobrze wyglądać, a idealnie, jeśli ma na sobie ostatni krzyk mody. Często jednak nowe kolekcje modnych ciuchów kosztują dość dużo. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest zakup ubrań przecenionych z niewielkim defektem, który można łatwo ukryć (np. naszywając modną naszywkę). W ten sposób możemy stać się posiadaczkami stylowego ciucha w bardzo korzystnej cenie.

Innym pomysłem na zwiększenie oszczędności jest sprzedaż używanych ciuchów na aukcjach internetowych. Często w naszych szafach mogą zalegać zupełnie dobre ubrania, których już nie nosimy. Sprzedając je na aukcji internetowej nie tylko zyskamy dodatkowe miejsce w garderobie, ale również zarobimy kilka złotych. Taka szybka kasa może zostać odłożona do skarbonki lub przeznaczona na zakup innych ciuchów na dany sezon.

 

  1. Samodzielne przyrządzanie posiłków

Kto z nas nie lubi domowych obiadków? Jednak współczesne tempo życia i brak czasu sprawiają, że często wygodniej i szybciej jest sięgnąć po gotowe dania do odgrzania czy zwyczajnie zamówić obiad z dostawą do domu. Jednak ta wygoda może nas sporo kosztować. Oszczędne panie wiedzą o tym doskonale i mimo większego zachodu z tym związanego, przyrządzają posiłki samodzielnie. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby do gotowania zaprosić męża, partnera czy dzieci. Takie wspólne pichcenie będzie nie tylko źródłem oszczędności finansowych, ale również doskonałą formą spędzania czasu z bliskimi.

 

  1. Oszczędzanie na mediach

Kobiety, częściej niż mężczyźni, mają rozwinięty nawyk oszczędzania wody czy prądu w wodzie. Wyłączanie wtyczek z gniazdek, gaszenie światła po wyjściu z łazienki, spędzenie wieczoru z książką przy nocnej lampce zamiast przy kilkudziesięciocalowym telelewizorze czy szybki prysznic zamiast kilkunastominutowego SPA pod gorącym strumieniem wody potrafią w ciągu miesiąca znacznie obniżyć rachunki za energię!

Oszczędzanie pieniędzy z punktu widzenia kobiet to zwyczajnie szukanie okazji i wykorzystywanie codziennych sytuacji, aby w skarbonce zgromadzić kolejne złotówki. Wystarczy odrobina samodyscypliny i systematyczności, aby już po kilku miesiącach uzbierać sporą sumę, którą wydamy na wczasy, zakup gadżetu czy sfinansowanie wymarzonego kursu.

Reklamy